تکثیر دی وی دی سی دی چاپ روی سی دی دی وی دی - دی وی دی سی دی

طراحی و ساخت لیبل و کاور برای CD و DVD یکی از عواملی که سبب می شود یک محصول مانند یک مجموعه آهنگ یا فیلم، پک نرم افزاری، بازی های کامپیوتری

یا پلی استیشن و ... در نظر افراد جلب توجه بیشتری بوجود آورد ، هر چه وقت بیشتری صرف طراحی و ساخت کاور شود قطعآ ثمره بیشتری دارد . شما می توانید

 از تجربه و سلیقه طراحان ما در این زمینه استفاده کنید . در صورتی که خود تصمیم دارید که کاوری طراحی کنید لطفا به نکات زیر دقت فرمایید . 


مشخصات فرمت طراحی برای لیبل CD و DVD :

ترجیحاً فرمت فایل PSD/TIF باشد.

برای اصلاح خطای احتمالی ، طرح لایه باز باشد.

فایل باید دارای حداقل رزولوشن dpi300 باشد.

دایره یبرونی حداکثر cm12 باشد.

دایره داخل حداکثر cm1/2 باشد.

بهتر است از مرکز، دايره اي فرضي به قطر 4 سانتيمتر در نظر بگيريد که Text و نوشته اي در اين محدوده قرار نگيرد.

 لطفا طرح را به صورت دايره 12 در 12 سانتيمتر و کامل ارسال نماييد.

حجم فايل ارسالي از حداکثر 3 مگابايت تجاوز نکند.

image

 

cd-size

 برای کاور قاب دی وی دی یا سی دی دو نوع کاغذ به صورت معمول استفاده می شود کاغذ فتوگلاسه ۱۳۵ گرمی یا ۱۱۵ گرمی و کاغذ تحریر مناسب جهت کاور قاب می باشد. چاپ کاور قاب در هر تیراژی ممکن می باشد و قیمت آن نسبت به تعداد سفارش متغیر است. سایز کاور قاب دی وی دی ۱۴ میل که رایج ترین قاب است ۲۷/۳ * ۱۸/۳ است.

 

نمونه ای از کاورهای چاپ شده 

طراحی لیبل CD و DVD 

 

     بسته بندی سی دی و دی وی دی 

 

     چاپ کاور قاب

 

    چاپ پاکت CD

 

 

 

زیر مجموعه ها

سی دیاز خانواده دیسک های نوری است که از نظر حجم و اندازه بالاتر از هم خانواده خودش یعنی مینی سی دی است . اندازه سی دی 120 میلیمتر است و توانایی ذخیره 74 تا 99 دقیقه صدا و 650 تا 870 مگابایت  اطلاعات  دیجیتالی دارد . روش تکثیر  سی دی به دو روش دابیلیکتوری و استمپر امکان پذیر است . بیشتر سی دی های موجود در بازار ایران تولیدات کارخانجات داخلی هستند و زمینه cd های خارجی بسیار کم شده و استفاده از نمونه های خارجی تقریبا به صرفه نیست . مینی سی دی از خانواده دیسک های نوری است با این تفاوت که از نظر حجم و اندازه کوچک تر از هم خانواده خودش یعنی سی دی است . اندازه مینی سی دی 80 میلیمتر است و توانایی ذخیره 21 تا 24 دقیقه صدا و 185 تا 210 مگابایت  اطلاعات دارد . زمینه این نوع سی دی در سال اخیر در بازار ایران بسیار کم شده و صرفه اقتصادی ندارد.